Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
League
10U Knuckle Ball Knockout 2022
(
July 2022
)
Register
Standings
Schedule
News
Details
10U Knuckle Ball Knockout 2022 Standings
W
GP
RA
RS
L
T
W%
Calendar Sync
Erie Steelheads 10U
2
2
1
20
0
0
1.000
GOON SQUAD-GRONSKY
2
2
6
19
0
0
1.000
Morgantown Bombers
2
2
15
26
0
0
1.000
North Pittsburgh Heat
1
2
19
29
0
1
0.500
Shenango Valley Ironmen 10U
1
2
13
8
1
0
0.500
Peters Twp
1
2
19
19
1
0
0.500
Flood City Elite - West
0
2
25
14
1
1
0.000
Goon Squad Casper
0
2
17
13
2
0
0.000
Yukon Miner's
0
2
22
10
2
0
0.000
Cyclones Baseball
0
2
23
2
2
0
0.000
10U Knuckle Ball Knockout 2022 Schedule
Date
Home
Away
Time/Status
Venue
Game Type
Officials
Sat-Jul 16
North Pittsburgh Heat
17 - 7
Peters Twp
Complete
Tarentum Field 2
Regular
Sat-Jul 16
Shenango Valley Ironmen 10U
7 - 4
Goon Squad Casper
Complete
Tarentum Field 3
Regular
Sat-Jul 16
North Pittsburgh Heat
12 - 12
Flood City Elite - West
Complete
Tarentum Field 2
Regular
Sat-Jul 16
Goon Squad Casper
9 - 10
Morgantown Bombers
Complete
Tarentum Field 3
Regular
Sat-Jul 16
Cyclones Baseball
2 - 12
Peters Twp
Complete
Tarentum Field 2
Regular
Sat-Jul 16
Erie Steelheads 10U
9 - 1
Shenango Valley Ironmen 10U
Complete
Tarentum Field 3
Regular
Sat-Jul 16
GOON SQUAD-GRONSKY
13 - 2
Flood City Elite - West
Complete
Tarentum Field 2
Regular
Sat-Jul 16
Morgantown Bombers
16 - 6
Yukon Miner's
Complete
Tarentum Field 3
Regular
Sat-Jul 16
Erie Steelheads 10U
11 - 0
Cyclones Baseball
Complete
Tarentum Field 3
Regular
Sat-Jul 16
GOON SQUAD-GRONSKY
6 - 4
Yukon Miner's
Complete
Tarentum Field 3
Regular
Sun-Jul 17
Goon Squad Casper
8 - 1
Yukon Miner's
Complete
Tarentum Field 3
Postseason
Sun-Jul 17
Flood City Elite - West
6 - 5
Cyclones Baseball
Complete
Tarentum Field 2
Postseason
Sun-Jul 17
North Pittsburgh Heat
12 - 10
Shenango Valley Ironmen 10U
Complete
Tarentum Field 3
Postseason
Sun-Jul 17
GOON SQUAD-GRONSKY
22 - 11
Flood City Elite - West
Complete
Tarentum Field 2
Postseason
Sun-Jul 17
Erie Steelheads 10U
3 - 12
Goon Squad Casper
Complete
Tarentum Field 3
Postseason
Sun-Jul 17
Morgantown Bombers
7 - 17
Peters Twp
Complete
Tarentum Field 2
Postseason
Sun-Jul 17
Goon Squad Casper
13 - 12
North Pittsburgh Heat
Complete
Tarentum Field 3
Postseason
Sun-Jul 17
GOON SQUAD-GRONSKY
10 - 9
Peters Twp
Complete
Tarentum Field 3
Postseason
Sun-Jul 17
Goon Squad Casper
v
GOON SQUAD-GRONSKY
Result Pending
Tarentum Field 3
Postseason
League Players
Team
Player
#
1
Cyclones Baseball
Austin Dupert
2
Cyclones Baseball
Jakob FERLAND
3
Cyclones Baseball
Benjamin Gill
4
Cyclones Baseball
Parker Hill
5
Cyclones Baseball
Enzo Janerella
6
Cyclones Baseball
Luke Laubach
7
Cyclones Baseball
Joey Miller
8
Cyclones Baseball
Damien Packer
9
Cyclones Baseball
Drayton Packer
10
Cyclones Baseball
Lincoln Prough
11
Cyclones Baseball
Lincoln Prough
12
Cyclones Baseball
Quinten Scanlan
13
Cyclones Baseball
Ryan Scanlan
14
Cyclones Baseball
Wyatt Swales
15
Erie Steelheads 10U
Lucas Bardwell
16
Erie Steelheads 10U
Jax Erven
17
Erie Steelheads 10U
Robert Farrell
18
Erie Steelheads 10U
Emmett Maher
19
Erie Steelheads 10U
Brady Nedreski
20
Erie Steelheads 10U
Ethan Nornhold
21
Erie Steelheads 10U
Bryck SIMMERMAN
22
Erie Steelheads 10U
Rudolph Surovick
23
Erie Steelheads 10U
Rudy Surovick
24
Erie Steelheads 10U
Scott Taylor
25
Erie Steelheads 10U
Troy Taylor
26
Erie Steelheads 10U
Eric Wilkosz
27
Erie Steelheads 10U
Ben Wilkosz
28
Erie Steelheads 10U
Alex Woods
29
Flood City Elite - West
Mike Finley
30
Flood City Elite - West
Ryker Stecko
31
Goon Squad Casper
Brayden Casper
32
Goon Squad Casper
Corey Casper
33
Goon Squad Casper
Nico Curl
34
Goon Squad Casper
Vinny Esposito
35
Goon Squad Casper
Marcus Fallon
36
Goon Squad Casper
Nathan Gilkey
37
Goon Squad Casper
Cameron Lavery
38
Goon Squad Casper
Jude Olayer
39
Goon Squad Casper
Lawson Petett
40
Goon Squad Casper
Giovanni Riccelli
41
Goon Squad Casper
Ty Ryan
42
Goon Squad Casper
Mason Sieber
43
Goon Squad Casper
Parker Smith
44
GOON SQUAD-GRONSKY
Chase Argiro
45
GOON SQUAD-GRONSKY
Braydon Bumbaco
46
GOON SQUAD-GRONSKY
JONAH CESSNA
47
GOON SQUAD-GRONSKY
Ralph Deabrunzzo
48
GOON SQUAD-GRONSKY
Alex DeVoogd
49
GOON SQUAD-GRONSKY
Colten Dratfinsky
50
GOON SQUAD-GRONSKY
Graeme Gephart
51
GOON SQUAD-GRONSKY
Adam Gronsky
52
GOON SQUAD-GRONSKY
Hayden Gronsky
53
GOON SQUAD-GRONSKY
Logan Magrish
54
GOON SQUAD-GRONSKY
Chase Murphy
55
GOON SQUAD-GRONSKY
Mason Pack
56
GOON SQUAD-GRONSKY
Maxx Putteman
57
GOON SQUAD-GRONSKY
Jaxon Silvio
58
GOON SQUAD-GRONSKY
Vincent Waters
59
GOON SQUAD-GRONSKY
Vincent Waters
60
Morgantown Bombers
Zane Bradley
61
Morgantown Bombers
Tim Bradley
62
Morgantown Bombers
Micaiah Byers
63
Morgantown Bombers
Jaxon Cash
64
Morgantown Bombers
Steve Cash
65
Morgantown Bombers
Conner Castillo
66
Morgantown Bombers
Harley Danjou
67
Morgantown Bombers
Riley Denny
68
Morgantown Bombers
Jaxson Enslen
69
Morgantown Bombers
Zander Jones
70
Morgantown Bombers
Beau Morris
71
Morgantown Bombers
LeLand Peck
72
Morgantown Bombers
Anthony Petrucci
73
Morgantown Bombers
Aaron Reynolds
74
Morgantown Bombers
Landin Rickman
75
Morgantown Bombers
Easton Stolzenfels
76
North Pittsburgh Heat
cameron abbott
77
North Pittsburgh Heat
Ethan Ahn
78
North Pittsburgh Heat
Grady Bohin
79
North Pittsburgh Heat
Brody Davidson
80
North Pittsburgh Heat
Peyton Patsy
81
North Pittsburgh Heat
Alex Pensenstadler
82
North Pittsburgh Heat
Brian Quinn
83
North Pittsburgh Heat
Lorenzo Riccelli
84
North Pittsburgh Heat
Marco Sanz
85
North Pittsburgh Heat
Sage Seezox
86
North Pittsburgh Heat
Harry Yeakel
87
North Pittsburgh Heat
Keegan Yeakel
88
Peters Twp
Daniel Cheplic
89
Peters Twp
Jason Diangelo
90
Peters Twp
Antonio DiAngelo
91
Peters Twp
Liam G
92
Peters Twp
Jaxson Hall
93
Peters Twp
Rocco Logero
94
Peters Twp
Graeme Lynch
95
Peters Twp
Graeme Lynch
96
Peters Twp
Davin McMillon
97
Peters Twp
Connor Oakes
98
Peters Twp
Jaxon Skala
99
Peters Twp
Aaden Slagle
100
Peters Twp
Lincoln Wilson
101
Shenango Valley Ironmen 10U
Blaine Bowers
102
Shenango Valley Ironmen 10U
Westin Breit
103
Shenango Valley Ironmen 10U
Logan Burt
104
Shenango Valley Ironmen 10U
Logan Dick
105
Shenango Valley Ironmen 10U
Carter Hicks
106
Shenango Valley Ironmen 10U
Carter Irvine
107
Shenango Valley Ironmen 10U
Tanner Lowers
108
Shenango Valley Ironmen 10U
Troy Martin
109
Shenango Valley Ironmen 10U
Austin Novosel
110
Shenango Valley Ironmen 10U
Manny Roskos
111
Shenango Valley Ironmen 10U
Griffin Taylor
112
Shenango Valley Ironmen 10U
Braden Telesz
113
Shenango Valley Ironmen 10U
Campbell Telesz
114
Shenango Valley Ironmen 10U
Lucas White
115
Yukon Miner's
Hudson Barnett
116
Yukon Miner's
Anthony Carr
117
Yukon Miner's
Jackson Carr
118
Yukon Miner's
Brian Carr
119
Yukon Miner's
Rocco Fabrizi
120
Yukon Miner's
William Hale
121
Yukon Miner's
Brady Kellerman
122
Yukon Miner's
Troy Kern
123
Yukon Miner's
Geno Saccomano
124
Yukon Miner's
AJ Tomallo
125
Yukon Miner's
Mark Tomallo
126
Yukon Miner's
Landon Watkins
127
Yukon Miner's
Hunter Yasofsky
128
Yukon Miner's
Bob Yasofsky
Tournament Details
League Type:
PoolPlay
Demographic:
Youth
Division:
10U
Sport:
Baseball
(
Rules & Regulations
)
Start Date:
7/16/2022
End Date:
7/17/2022
Status:
Complete
Team Fee:
PlayerFee:
Other Fee Info:
More Info:
When there is a tie, seeding may need to be manually updated