Home|Sign In
10U Knuckle Ball Knockout 2022    (July 2022)
Standings | Schedule | News | Details | Track This League/Tournament Register Online
10U Knuckle Ball Knockout 2022 Schedule Print
DateHome AwayTime/StatusVenueGame TypeOfficials
Sat-Jul 16   North Pittsburgh Heat 17 - 7 Peters Twp Complete Tarentum Field 2 Regular 
Sat-Jul 16   Shenango Valley Ironmen 10U 7 - 4 Goon Squad Casper Complete Tarentum Field 3 Regular 
Sat-Jul 16   North Pittsburgh Heat 12 - 12 Flood City Elite - West Complete Tarentum Field 2 Regular 
Sat-Jul 16   Goon Squad Casper 9 - 10 Morgantown Bombers Complete Tarentum Field 3 Regular 
Sat-Jul 16   Cyclones Baseball 2 - 12 Peters Twp Complete Tarentum Field 2 Regular 
Sat-Jul 16   Erie Steelheads 10U 9 - 1 Shenango Valley Ironmen 10U Complete Tarentum Field 3 Regular 
Sat-Jul 16   GOON SQUAD-GRONSKY 13 - 2 Flood City Elite - West Complete Tarentum Field 2 Regular 
Sat-Jul 16   Morgantown Bombers 16 - 6 Yukon Miner's Complete Tarentum Field 3 Regular 
Sat-Jul 16   Erie Steelheads 10U 11 - 0 Cyclones Baseball Complete Tarentum Field 3 Regular 
Sat-Jul 16   GOON SQUAD-GRONSKY 6 - 4 Yukon Miner's Complete Tarentum Field 3 Regular 
Sun-Jul 17   Goon Squad Casper 8 - 1 Yukon Miner's Complete Tarentum Field 3 Postseason 
Sun-Jul 17   Flood City Elite - West 6 - 5 Cyclones Baseball Complete Tarentum Field 2 Postseason 
Sun-Jul 17   North Pittsburgh Heat 12 - 10 Shenango Valley Ironmen 10U Complete Tarentum Field 3 Postseason 
Sun-Jul 17   GOON SQUAD-GRONSKY 22 - 11 Flood City Elite - West Complete Tarentum Field 2 Postseason 
Sun-Jul 17   Erie Steelheads 10U 3 - 12 Goon Squad Casper Complete Tarentum Field 3 Postseason 
Sun-Jul 17   Morgantown Bombers 7 - 17 Peters Twp Complete Tarentum Field 2 Postseason 
Sun-Jul 17   Goon Squad Casper 13 - 12 North Pittsburgh Heat Complete Tarentum Field 3 Postseason 
Sun-Jul 17   GOON SQUAD-GRONSKY 10 - 9 Peters Twp Complete Tarentum Field 3 Postseason 
Sun-Jul 17   Goon Squad Casper  v  GOON SQUAD-GRONSKY Result Pending Tarentum Field 3 Postseason 
League Players
 TeamPlayer#
1 Cyclones Baseball Austin Dupert 
2 Cyclones Baseball Jakob FERLAND 
3 Cyclones Baseball Benjamin Gill 
4 Cyclones Baseball Parker Hill 
5 Cyclones Baseball Enzo Janerella 
6 Cyclones Baseball Luke Laubach 
7 Cyclones Baseball Joey Miller 
8 Cyclones Baseball Damien Packer 
9 Cyclones Baseball Drayton Packer 
10 Cyclones Baseball Lincoln Prough 
11 Cyclones Baseball Lincoln Prough 
12 Cyclones Baseball Quinten Scanlan 
13 Cyclones Baseball Ryan Scanlan 
14 Cyclones Baseball Wyatt Swales 
15 Erie Steelheads 10U Lucas Bardwell 
16 Erie Steelheads 10U Jax Erven 
17 Erie Steelheads 10U Robert Farrell 
18 Erie Steelheads 10U Emmett Maher 
19 Erie Steelheads 10U Brady Nedreski 
20 Erie Steelheads 10U Ethan Nornhold 
21 Erie Steelheads 10U Bryck SIMMERMAN 
22 Erie Steelheads 10U Rudolph Surovick 
23 Erie Steelheads 10U Rudy Surovick 
24 Erie Steelheads 10U Scott Taylor 
25 Erie Steelheads 10U Troy Taylor 
26 Erie Steelheads 10U Eric Wilkosz 
27 Erie Steelheads 10U Ben Wilkosz 
28 Erie Steelheads 10U Alex Woods 
29 Flood City Elite - West Mike Finley 
30 Flood City Elite - West Ryker Stecko 
31 Goon Squad Casper Brayden Casper 
32 Goon Squad Casper Corey Casper 
33 Goon Squad Casper Nico Curl 
34 Goon Squad Casper Vinny Esposito 
35 Goon Squad Casper Marcus Fallon 
36 Goon Squad Casper Nathan Gilkey 
37 Goon Squad Casper Cameron Lavery 
38 Goon Squad Casper Jude Olayer 
39 Goon Squad Casper Lawson Petett 
40 Goon Squad Casper Giovanni Riccelli 
41 Goon Squad Casper Ty Ryan 
42 Goon Squad Casper Mason Sieber 
43 Goon Squad Casper Parker Smith 
44 GOON SQUAD-GRONSKY Chase Argiro 
45 GOON SQUAD-GRONSKY Braydon Bumbaco 
46 GOON SQUAD-GRONSKY JONAH CESSNA 
47 GOON SQUAD-GRONSKY Ralph Deabrunzzo 
48 GOON SQUAD-GRONSKY Alex DeVoogd 
49 GOON SQUAD-GRONSKY Colten Dratfinsky 
50 GOON SQUAD-GRONSKY Graeme Gephart 
51 GOON SQUAD-GRONSKY Adam Gronsky 
52 GOON SQUAD-GRONSKY Hayden Gronsky 
53 GOON SQUAD-GRONSKY Logan Magrish 
54 GOON SQUAD-GRONSKY Chase Murphy 
55 GOON SQUAD-GRONSKY Mason Pack 
56 GOON SQUAD-GRONSKY Maxx Putteman 
57 GOON SQUAD-GRONSKY Jaxon Silvio 
58 GOON SQUAD-GRONSKY Vincent Waters 
59 GOON SQUAD-GRONSKY Vincent Waters 
60 Morgantown Bombers Zane Bradley 
61 Morgantown Bombers Tim Bradley 
62 Morgantown Bombers Micaiah Byers 
63 Morgantown Bombers Jaxon Cash 
64 Morgantown Bombers Steve Cash 
65 Morgantown Bombers Conner Castillo 
66 Morgantown Bombers Harley Danjou 
67 Morgantown Bombers Riley Denny 
68 Morgantown Bombers Jaxson Enslen 
69 Morgantown Bombers Zander Jones 
70 Morgantown Bombers Beau Morris 
71 Morgantown Bombers LeLand Peck 
72 Morgantown Bombers Anthony Petrucci 
73 Morgantown Bombers Aaron Reynolds 
74 Morgantown Bombers Landin Rickman 
75 Morgantown Bombers Easton Stolzenfels 
76 North Pittsburgh Heat Cameron abbott 
77 North Pittsburgh Heat Ethan Ahn 
78 North Pittsburgh Heat Grady Bohin 
79 North Pittsburgh Heat Brody Davidson 
80 North Pittsburgh Heat Peyton Patsy 
81 North Pittsburgh Heat Alex Pensenstadler 
82 North Pittsburgh Heat Brian Quinn 
83 North Pittsburgh Heat Lorenzo Riccelli 
84 North Pittsburgh Heat Marco Sanz 
85 North Pittsburgh Heat Sage Seezox 
86 North Pittsburgh Heat Harry Yeakel 
87 North Pittsburgh Heat Keegan Yeakel 
88 Peters Twp Daniel Cheplic 
89 Peters Twp Jason Diangelo 
90 Peters Twp Antonio DiAngelo 
91 Peters Twp Liam G 
92 Peters Twp Jaxson Hall 
93 Peters Twp Rocco Logero 
94 Peters Twp Graeme Lynch 
95 Peters Twp Graeme Lynch 
96 Peters Twp Davin McMillon 
97 Peters Twp Connor Oakes 
98 Peters Twp Jaxon Skala 
99 Peters Twp Aaden Slagle 
100 Peters Twp Lincoln Wilson 
101 Shenango Valley Ironmen 10U Blaine Bowers 
102 Shenango Valley Ironmen 10U Westin Breit 
103 Shenango Valley Ironmen 10U Logan Burt 
104 Shenango Valley Ironmen 10U Logan Dick 
105 Shenango Valley Ironmen 10U Carter Hicks 
106 Shenango Valley Ironmen 10U Carter Irvine 
107 Shenango Valley Ironmen 10U Tanner Lowers 
108 Shenango Valley Ironmen 10U Troy Martin 
109 Shenango Valley Ironmen 10U Austin Novosel 
110 Shenango Valley Ironmen 10U Manny Roskos 
111 Shenango Valley Ironmen 10U Griffin Taylor 
112 Shenango Valley Ironmen 10U Braden Telesz 
113 Shenango Valley Ironmen 10U Campbell Telesz 
114 Shenango Valley Ironmen 10U Lucas White 
115 Yukon Miner's Hudson Barnett 
116 Yukon Miner's Anthony Carr 
117 Yukon Miner's Jackson Carr 
118 Yukon Miner's Brian Carr 
119 Yukon Miner's Rocco Fabrizi 
120 Yukon Miner's William Hale 
121 Yukon Miner's Brady Kellerman 
122 Yukon Miner's Troy Kern 
123 Yukon Miner's Geno Saccomano 
124 Yukon Miner's AJ Tomallo 
125 Yukon Miner's Mark Tomallo 
126 Yukon Miner's Landon Watkins 
127 Yukon Miner's Hunter Yasofsky 
128 Yukon Miner's Bob Yasofsky 
Tournament Details
League Type: PoolPlay
Demographic: Youth
Division: 10U
Sport: Baseball (Rules & Regulations)
Start Date: 7/16/2022
End Date: 7/17/2022
Status: Complete
Team Fee:
PlayerFee:
Other Fee Info:
More Info: When there is a tie, seeding may need to be manually updated
Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2022 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use